Analiza wzrostów funduszy od początku 2012 roku i efekty stosowania systemu OPI.

Dodano - 11 stycznia 2013

W styczniu większość funduszy inwestycyjnych osiągnęła wzrosty. Poniżej przedstawiam rankingi najlepszych funduszy krajowych, polskich inwestujących za granicą dostępnych w mBanku oraz zagranicznych dostępnych w mBanku

Analiza wzrostów funduszy od początku 2012 roku i efekty stosowania systemu OPI. W styczniu większość funduszy inwestycyjnych osiągnęła wzrosty. Poniżej przedstawiam rankingi najlepszych funduszy krajowych, polskich inwestujących za granicą dostępnych w mBanku oraz zagranicznych dostępnych w mBanku.

Fundusze krajowe.

Najlepsze fundusze krajowe w ostatnim miesiącu osiągnęły następujące wzrosty:

1_ranking fun kraj za 1m 3 lut 2012

Duża część funduszy osiągnęła wzrosty powyżej 8,5% co jest wynikiem powyżej naszego benchmarku jakim jest indeks WIG.

15 funduszy osiągnęły wzrosty powyżej 10%.

Jakie zyski można było uzyskać stosując system OPI ? Same wzrosty oczywiście to tylko potencjalne możliwości jakie dały nam fundusze w naszych inwestycjach. Żeby je optymalnie wykorzystać potrzebny jest system wskazujący kiedy kupić jednostki danego funduszu. Systemem wspomagającym w zakupie funduszy inwestycyjnych jest OPI-WIG. Wzrosty od wystąpienia sygnału “kupuj” wygenerowanego przez system OPI widzimy w kolumnie Stan OPI.

2_wzrosty stan opi fun kraj 3 luty 2012

Porównując wyniki funduszy za ostatni miesiąc i wzrosty od wystąpienia sygnałów “kupuj” można ocenić sprawność systemu OPI – różnice te średnio wynoszą około 3%.

Jak przedstawia się wykres z systemem OPI widzimy na poniższym rysunku:

3_wykres PKO MiŚ

System OPI wskazał zakup jednostek tego funduszu końcem października i do 3 lutego pozwolił zarobić na nim 10,5%.

Fundusze polskie inwestujące za granicą dostępne w mBanku.

Poniżej przedstawiam analogiczne zestawienia dla funduszy polskich inwestujących za granicą dostępnych w mBanku. Pierwsze zestawienie to ranking funduszy wg najlepszych wzrostów w ostatnim miesiącu.

4_ranking fun pol inw za gr za 1m 3 lut 2012

Poniżej zestawienie wg wzrostów osiągniętych dzięki sygnałom systemu OPI:

5_wzrosty stan opi fun pol inw za gr 3 luty 2012

Oraz system OPI z sygnałem “kupuj” dla najlepszego funduszu PZU Energia Medycyna Ekologia.

6_wykres PZU EME

Jak widzimy na wykresie po ostrzegawczym sygnale na początku sierpnia otrzymaliśmy szybki sygnał powrotu do funduszu, dzięki czemu do 3 lutego można było zyskać na tym funduszu 18,7 %.

Fundusze zagraniczne dostępne w mBanku.

Teraz zobaczmy zestawienia dla funduszy zagranicznych.

7_ranking fun zagr za 1m 3 lut 2012

Najlepsze wzrosty w ostatnim miesiącu uzyskały dwa fundusze HSBC – Indian Equity i Turkey Equity. Najlepszy wynik od sygnału “kupuj” systemu OPI uzyskano dla funduszu HSBC GIF Global Emerging Marqets Equity i wynosi 18,4%.

8_wzrosty stan opi fun zagr 3 luty 2012

Wykres sygnału mamy poniżej.

9_wykres HSBC

System OPI wygenerował sygnał “kupuj” koło połowy lipca i pozwolił zarobić do dzisiaj 18,4 %.

Dla przykładu prezentuję inne fundusze zagraniczne.

10_wykres HSBC Global Eq

11_wykres HSBC UK Eq

12_wykres HSBC US Eq

Jak widzimy w okresie ostatniej bessy od sierpnia 2011 roku były fundusze na których bezpiecznie można było sporo zarabiać. System OPI może być bardzo pomocny w wyszukaniu właśnie takich funduszy które pozwalają zarabiać w okresie ogólnych spadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Państwa danych osobowych jest OPI Fund Sp. z o. o.
z siedzibą w Bytomiu, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, 41-902 Bytom. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: kontakt@opifund.pl. Więcej na ten temat polityka prywatności
czytaj więcej schowaj