Wrażliwość rentowności na funduszach od opóźnienia konwersji

Dodano - 19 maja 2011

Bardzo ważnym parametrem każdej strategii aktywnego zarządzania funduszami inwestycyjnymi jest wrażliwość tej strategii na opóźnienia w realizacji konwersji. Wiadomo, że w zależności przez jaką instytucję dokonujemy naszej inwestycji opóźnienie od momentu zaistnienia sygnału na potrzebę wykonania konwersji do jej rzeczywistej realizacji może upłynąć od 1 do nawet 6 czy więcej dni. Samo podanie wartości j.u. danego funduszu otrzymujemy z co najmniej 1-dniowym opóźnieniem. Kiedy złożymy zlecenie konwersji to mija właśnie cały dzień od zaistnienia sygnału a dalej może minąć co najmniej 1 dzień do jej realizacji.

Ponieważ zajmuje się różnego rodzaju analizami funduszy z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych opracowałem arkusz umożliwiający symulację systemu stosowanego przez Opiekuna Inwestora.
Dla uproszczenia wybrałem do wykorzystania dwa fundusze – akcyjny Legg Mason Akcji oraz Skarbiec Obligacja.
Jako bazowe warunki przyjąłem przyrosty z 28 dni, momenty konwersji +10% i -10 % przy przekroczeniu tych barier przez dwa odpowiednio najlepsze czy najgorsze fundusze.
Otrzymane wyniki i zachowanie się takiej inwestycji od 2006 roku pokazuje poniższy wykres i tabelki poniżej. Badana inwestycja zaczyna się od początku stycznia 2000 roku.Pionowe linie wskazują moment konwersji.
Uzyskane wyniki są bardzo pozytywne i zawierają się w granicy między 17,3 a 18,3 % rentowności średniorocznej.
wrazliwosc%20na%20konwersje%202

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Państwa danych osobowych jest OPI Fund Sp. z o. o.
z siedzibą w Bytomiu, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, 41-902 Bytom. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: kontakt@opifund.pl. Więcej na ten temat polityka prywatności
czytaj więcej schowaj