Wyniki trzech strategii zarządzania funduszami – DD Darwin-Defender, OPI-max, OPI-80

Dodano - 19 sierpnia 2011

Zgodnie z sugestią jednego z blogowiczów dzisiaj przedstawiam zestawienie osiąganych rentowności przez trzy strategie – dwie moje i strategię D+D.

Przedstawione tabele pokazują jak zachowywały się strategie względem zmian indeksu WIG20 w poszczególnych latach od roku 2000 oraz w okresach bessy i hossy w tych latach. Dla porównywalności poszczególnych metod przyjąłem jak zwykle jako reprezentanta funduszy akcyjnych Legg Mason Akcji i reprezentanta funduszy obligacji Skarbiec Obligacja.

Wiadomo, że ostateczne wyniki będą zależeć od miejsca naszych inwestycji  (różne koszty i czasy realizacji konwersji oraz różny zestaw dostępnych funduszy) i sposobu dobierania najlepszych funduszy.

02%20tab%20roczna

02%20tab%20hossy%20bessy

Wyciągnięcie wniosków pozostawiam czytelnikom.

Pod tabelami podałem bardzo istotny czynnik jakim jest średnia ilość konwersji w roku jaką badane strategie generowały.
Bardzo ciekawe wyniki dała strategia OPI-80 którą nazwał bym „dla leniwych” i chyba jest idealna dla inwestycji długoterminowych. W badanym okresie wygenerowała tylko 7 konwersji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Państwa danych osobowych jest OPI Fund Sp. z o. o.
z siedzibą w Bytomiu, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, 41-902 Bytom. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: kontakt@opifund.pl. Więcej na ten temat polityka prywatności
czytaj więcej schowaj