Porównanie dwóch metod DD Darwin-Defender i OPI – OPI daje o wiele lepsze stopy zysku

Dodano - 6 września 2011

Od dłuższego czasu otrzymuje liczne pytania: która z metod jest efektywniejsza – OPI czy D+D (Darwin-Defender)?

Nie jest łatwo porównać dwie metody, nie mając dokładnych parametrów drugiej metody. Jednak ponieważ opublikowano dokładne momenty konwersji dla metody D+D i przedstawiono liczne wyliczenia zgodnie z tymi dniami, mogłem bez problemów przeliczyć efekty stosowania metody D+D wg analogicznych warunków z metodą OPI.

Dni konwersji wstawiłem do mojego programu symulacyjnego i otrzymałem wyniki metody Darwin Defender liczone dokładnie w ten sam sposób jak liczę dla metody OPI. Do wyliczeń wykorzystałem oczywiście tą samą parę funduszy w całym badanym okresie od stycznia 2000 roku, czyli Legg Mason jako fundusz akcyjny i Skarbiec Obligacja jako fundusz bezpieczny.

Wyniki pokazałem w tabeli wykorzystanej w ostatnim poście, gdzie obok efektów stosowania kilku moich strategii umieściłem odpowiednie wyniki jakie daje metoda Darwin Defender.

06%20tab%20+D+D

I odpowiednio dla „wzrokowców” wykres:

06%20+D+D

Wnioski są w zasadzie oczywiste – możliwości metody OPI są zdecydowanie lepsze od metody Darwin Defender (D+D).

Dla strategii Średnioterminowej mediana inwestycji 5-letniej jest wyższa o całe 9,5 % co dla inwestycji 5-letniej daje wzrost o 57 %, a dla całej inwestycji 10,5-letniej da wzrost zysku o 150%.
Np. zamiast zyskać 50 000 zł można zyskać po 10,5 latach 125 000 zł.

Jak poszczególne metody zachowywały się w poszczególnych latach:

06%20tab%202

Oraz w okresach bessy i między nimi:

06%20tab3

Jakie wyniki daje metoda OPI przy wykorzystaniu najlepszych funduszy w ostatnich 10 latach przedstawię w następnym poście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Państwa danych osobowych jest OPI Fund Sp. z o. o.
z siedzibą w Bytomiu, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, 41-902 Bytom. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: kontakt@opifund.pl. Więcej na ten temat polityka prywatności
czytaj więcej schowaj